Достапни линкови

Благ пораст на берзите во Њујорк


Берзанските индекси во Њујорк за прв пат по 4 недели регистрираа умерен пораст. Дау Џонс порасна за 0,3, а Насдак за 0,2 насто.
Од поголемите компании најлошо мина Банката на Америка, кој загуби 8 насто.
Акциите на хардверскиот гигант Хјуи Пакард пак пораснаа за 3,6 насто по минатонеделниот пад од 27 проценти.
XS
SM
MD
LG