Достапни линкови

Синот на либискиот лидер Моамер Гадафи е слободен


Саиф ал Ислам-синот на либискиот лидер Моамер Гадафи
Западните новински агенции објавија дека Саиф ал Ислам, синот на либискиот лидер Моамер Гадафи, кој беше заробен од страна на бунтовниците е слободен и се наоѓа во Триполи. Ал Ислам рано утринава имал средба со странски новинари во еден хотел во главниот град, каде изјавил дека тој и неговиот татко се безбедни и дека Триполи не е во рацете на бунтовниците.
Бунтовниците вчера соопштија дека го заробиле Ал Ислам, а информацијата ја потврди и Меѓународниот суд за воени злосторства.
XS
SM
MD
LG