Достапни линкови

Обвиненијата против Строс Кан ќе бидат повлечени?


Доминик Строс Кан
Обвинителот задолжен за случајот на поранешниот директор на ММФ, Доминик Строс Кан, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба побара од судијата да го повлече случајот. Според адвокатот на жртвата, Кенет Томпсон со таквиот чекор на неговата клиентка и се нарушило правото за добивање на правда.
XS
SM
MD
LG