Достапни линкови

Германската канцеларка Меркел во посета на Белград


Германската канцеларка Ангела Меркел
Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Белград, каде ја завршува нејзината кратка посета на земјите од Балканот. Меркел изјави дека на српските лидери ќе им порача да го следат патот на Хрватска, која направила големи чекори во развој на социјалните права и економијата. Според Меркел, Србија мора да го реши спорот со Косово за да ги подобри односите со ЕУ.
XS
SM
MD
LG