Достапни линкови

Убиени тројца бунтовници во Пакистан


Пакистанската разузнавачка служба соопшти дека при американски ракетен напад биле убиени три лица во едно засолниште на милитантите во близина на границата со Авганистан. Две ракети погодиле возило во близина на градот Мир Али во западен Вазиристан. Регионот е познат како живелиште на милитантите од Авганистан и Пакистан, како и на бунтовници од други земји.
XS
SM
MD
LG