Достапни линкови

Северно-корејскиот лидер ќе одржи самит во Руција


Северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ил
Северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ил пристигнал во источен Сибир, каде се очекува да одржи самит со рускиот претседател Дмитри Медведев. Џонг Ил патува со специјален оклопен воз, а една од главните цели на неговата посета сеоколу енергетиката и снабдувањето со гас.
Предвидено е тој утре да разговара со Медведев во близина на Улан Уде.
XS
SM
MD
LG