Достапни линкови

Уапсени адмирал и двајца полковници во Турција


Еден адмирал и двајца полковници се уапсени во Турција под сомнение за учество во заговор за државен удар против Владата на Партијата за правда и развој Адмиралот Дениз Џора е уапсен под сомнение за поврзаност со групата која планирала да го убие командантот на военоморската флота. Двајцата полковници се уапсени под обвинение дека учествувале во операцијата „Чекан“, чиј план бил спроведување на низа атентати за промена на власта.
XS
SM
MD
LG