Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 32 до 38 степени.
Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 36 степени, а УВ-индексот и утре ќе има вреденост 7.
Во наредните денови под влијание на топла и сува воздушна маса од северните делови на Африка ќе преовладува сончево и многу топло време. Кон средината на неделата температуртата на повеќе места ќе се движи од 35 до 40 степени.
Постепено опаѓање на температурата ќе има кон крајот на неделава.
XS
SM
MD
LG