Достапни линкови

Вооружени моторџии запалиле цистерни на НАТО во Пакистан


Вооружени моторџии запалија најмалку 19 цистерни во Југозападниот дел на Пакистан, кои превезувале гориво за НАТО силите во Авганистан. Пакистанската полиција соопшти дека вооружените луѓе пукале врз цистерните на 25 километри јужно од Квета каде што возачите на камионите ја чекаат полициската придружба која треба да ги следи до главниот пат што води кон Авганистан. Полицијата соопшти дека во инцидентот биле вклучени десеттина луѓе.
XS
SM
MD
LG