Достапни линкови

Кина ќе го почитува изборот на либијскиот народ


Кина денеска соопшти дека го почитува изборот на либијскиот народ и изрази надеж дека брзо ќе биде стабилизирана ситуацијата во таа земја. Кина истовремено изразува готовност да работи со меѓународната заедница во идната обнова на Либија, се вели во соопштението на кинеското министерство за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG