Достапни линкови

Нови престрелки меѓу Израел и палестински милитанти


Израелски воени претставници соопштија денеска дека во текот на изминатата ноќ врз јужниот дел на Израел биле истрелани серија ракети од Појасот Газа, кој е под контрола на Хамас. Израелските сили возвратиле со воздушни напади врз цели во Газа. Во последниве денови се интензвирани израелско – палестинските инциденти, а синоќешното ракетирање доаѓа и покрај тоа што милитантите од Газа се согласија на примирје.
XS
SM
MD
LG