Достапни линкови

Американски инвестиции во Монголија?


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Монголија на разговори, главно за економската соработка меѓу двете земји. Според американската амбасада во Улан Батор, посетата на Бајден е и во функција на подршка за развојот на демократијата во Монголија. Лидерите на Монголија најавија поголема улога на американски компании за инвестирање во енергетскиот сектор во таа земја.
XS
SM
MD
LG