Достапни линкови

Ким Џонг Ил во посета на Русија


Северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ил ја продолжува посетата на Русија, но во медиумите има малку детали за неговиот престој. Тој патува со специјален оклопен воз, а една од главните цели на неговата посета се енергетски прашања. Предвидено е Ким да разговара со рускиот претседател Дмитриј Медведев во вторник или во среда.
XS
SM
MD
LG