Достапни линкови

Министерот Бесими во посета на Албанија


Делегација од Министерството за одбрана на Македонија предводена од министерот Фатмир Бесими, денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Албанија. каде покрај средбата со албанскиот министер за одбрана Арбен Имами,планирани се средби и со највисокиот политички врв на Албанија. Теми на разговорите се политичко-безбедносната состојба во регионот, како и идните активнсоти во однос на Јадранската повелба,со оглед дека Албанија од јули, оваа година го презеде претседателството
XS
SM
MD
LG