Достапни линкови

Во Хашкиот Трибунал судење на Рамуш Харадинај


Судењето на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај продолжува денеска во Хашкиот трибунал.Пред Трибуналот судења ќе се одржат и за поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ и поранешниот началник на Службата за државна безбедност на Србија Јовица Станишиќ.
XS
SM
MD
LG