Достапни линкови

Обама со рекција за случувањата во Триполи


Реагирајќки на случувањата воТриполи американскиот претседател Барак Обама изјави дека битката меѓу бунтовниците и силите лојални на Муамер Гдафи ја достигнала точката на вриење. Обама нагласи дека иднината на Либија
сега е во рацете на народот и дека САД ќе ја подржат државата во нејзината транзиција кон демократијата.
XS
SM
MD
LG