Достапни линкови

Македонија против САД за универзитетската бронза


Македонската ватерполо репрезентација ќе се бори за бронзениот медал на Светските Универзитетски игри кои се одржуваат во Шан Жен, Кина. Денеска во полуфиналето на Универзијадата, селекцијата на Македонија е поразена од Србија со 12-5 . Репрезенацијата во вторник ќе се бори за 3-место односно за бронзениот медал против селекцијата на САД
XS
SM
MD
LG