Достапни линкови

Груевски очекува позитивен извештај од ЕК


Премиерот Никола Груевски во посета на општина Вевчани
Македонија е подготвена да се најде решение за спорот со името и тоа е во наш интерес. Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски по посетата на Вевчани. Тој додаде дека очекува Грција да покаже волја за да се изнајде решение. Груевски изјави дека е постигнат сериозен прогрес во процесот на евроинтеграција и очекува позитивен извештај од Европската Комисија. Тој најави дека следната недела на владина седница ќе се зборува само за точките поврзани со зачленување во ЕУ.
XS
SM
MD
LG