Достапни линкови

Убиени се двајца пакистански војници


Пакистанските разузнавачки служби соопштија дека милитанти убиле двајца војници и раниле неколки луѓе при нападите што ги извршиле во племенските области кои се граничат со Авганистан. Областа Вазиристан е позната како рај за бунтовнички активности.
XS
SM
MD
LG