Достапни линкови

Србија ќе преговара со ММФ


Србија утре почнува преговори со Меѓународниот монетарен фонд за аранжман во вредност од една милијарда евра. Според најавите аранжманот од ММФ би требало да трае 18 месеци и доколку Србија има потреба да може во кое било време да повлече од ММФ кредит. Доколку двете страни постигнат договор кредитот би требало да биде одобрен во септември.
XS
SM
MD
LG