Достапни линкови

Кацин: Српската дилемата Косово или ЕУ е лажна


Никој не бара од Србија да го признае Косово за да добие статус на кандидат или датум за почеток на преговори со ЕУ напиша европарламентрецот Јелко Кацин во колумна која е објавена во српски весник. Тој додаде дека дилемата Косово или Европската унија е лажна е дека од Белград се бара да постигне напредок во дијалогот со Приштина, вклучувајќи го и проблемот со печатите за да се отстранат трговските бариери меѓу двете страни.
XS
SM
MD
LG