Достапни линкови

Комеморијална церемонија за загинатите во нападите во Норвешка


Norway - Roses lie on a balcony overlooking a vigil in Oslo attended by some 150,000 people holding flowers in a show of solidarity with the victims of recent attacks in Norway, 25Jul2011
Денеска во Норвешка ќе се одржи комеморијална церемонија во чест на 77-те луѓе кои загинаа во двата напада на 22 јули. На церемонијата ќе присуствуваат семејствата на загинатите, преживенати од нападите, голем број на министри и јавни личности. Претходно околу илјда луѓе се собраа на местото на нападите да им оддадат почит на жртвите. Денешната церемонија во Осло треба да го означи крајот на периодот за тажење.
XS
SM
MD
LG