Достапни линкови

Нападнат воен камп во Јемен


Најмалку 6 вооружени лица биле убиени денеска при напад на воен камп на републиканската гарда во периферијата на главниот град на Јемен, Сана. На официјаната интернет страница на владечката партија е објавено дека станува збор за терористички напад и дека војниците морале да возврат на нападот.
XS
SM
MD
LG