Достапни линкови

Арапската лига закажа итен состанок за Израел и Газа


Арапската Лига ќе одржи итен состанок в недела на каде ќе се разговара за израелските воздушни напади врз Појасот Газа, јави германска новинска агенција. Според нивниот извештај Арапската Лига ќе се состане по барање на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Околу десетина луѓе загинале при воздушните напди врз Газа, откако насилството ескалираше по нападот во четврокот при кој загинаа 8 Израелци во градот Еилат.
XS
SM
MD
LG