Достапни линкови

Нападите меѓу Израелците и Палестинците не стивнуваат


Израелската војска соопшти дека вкупно 12 ракети кои биле испукани од Газа паднале во Израел при што загинале тројца Палестинци кои нелегално работеле бо земјата. Веќе трет ден ракети се испукуват од Појасот Газа кон јужниот дел на Израел а израелски воени авиони го напаѓаат крајбрежниот појас. Палестинските власти се уште не соопштиле дали има жртви од израелските напади.
XS
SM
MD
LG