Достапни линкови

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени ја потресе Грција околу пет часот наутро по локално време, соопшти Институтот по геодинамика во Атина. Нема жртви и причинети материјални штети, соопшти полицијата. Епицентарот на потресот бил на 182 километри западно од Атина и на 32 километри јужно од Патрас, додаде Институтот.
XS
SM
MD
LG