Достапни линкови

Израелски воздушни напади врз Појасот ГазаНајмалку едно лице загинало при денешните израелски воздушни напади врз цели во Појасот Газа. Во последните 24 часа тоа е 8-ма жртва во серијата одмазнички напади на израелската авијација, како одговор на палестинските напади со ракети и престрелката во близина на границата со Египет кога загинаа 8-мина израелци.
XS
SM
MD
LG