Достапни линкови

Штрајк на фудбалерите во Шпанија, утре нема натпревари


Стартот на новата сезона во шпанската фубалска лига, кој требаше да биде утре, е одложен поради штрајкот на здружението на фудбалерите. Претставниците на фудбалерите и на шпанскта лига најавија дека преговорите во врска со гаранциите за платите на фудбалерите, ќе ги продолжат утре и во понеделник. Денешните преговори завршиле без договор, па утрешните натпревари во првата и втората шпанска лига, веројатно нема да се играат.
XS
SM
MD
LG