Достапни линкови

Нови демонстрации и нови жртви во Сирија


Во Дамаск и во Дера имало пукотници и жртви кога илјадници луѓе излегле на протести против режимот на Претседателот Башар ал Асад. Според активистите на опозицијата, при тоа загинале најмалку 10 лица. Демонстрации имало и во Хомс.
Според Обединетите Нации, сириските трупи од средината на Март до сега убиле режиси 2 илјадиу лица.
XS
SM
MD
LG