Достапни линкови

Белорусија налутена поради најавата за нови санкции од САД


Kazakhstan - President of Belarus Alyaksandar Lukashenka and president of Turkmenistan Gurbanguly Berdymukhammedov talk at the OSCE summit in Astana, 01Dec2010
Белорусија соопшти дека ќе ги стопира плановите за елиминирање на високо – збогатениот ураниум доколку Вашингтон воведе нови санкции поради акциите на Минск врз активистите на опозицијата.
Вашингтон и Минск во декември постигнаа договор за елиминирање на залихите на високо збогатениот ураниум во Белорусија.
XS
SM
MD
LG