Достапни линкови

Таџикистан - амнестија за 4000 затвореници


Долниот дом на Парламентот во Таџикистан денеска одобри амнестија за околу 4 илјади затвореници по пшовод 20 годишнината од независноста. Станува збор за лица со над 55 години, како и за болни затвореници. Амнестијата не важи за осудените за пуч или тероризам, убиства и шпионажа.
XS
SM
MD
LG