Достапни линкови

Европските берзи во минус од 3%


Европските берзи и денеска бележат пад откако претходно истото се случи и на азијските поради страхувањата дека економиите на Соединетите Држави и на Европската Унија би можеле да влезат во нова рецесија. Во претпладневното тргување, европските берзи се во загуба од околу 3 проценти. Нафтата на азијските берзи падна на 81 долар за барел поради загриженоста од намалување на побарувачката.
XS
SM
MD
LG