Достапни линкови

Експозија на бомба во џамија во ПакистанНајмалку 20 луѓе загинале, а 50-тина биле повредени во експлозија на бомба во една џамија во Пакистан, во време на петочната молитва. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG