Достапни линкови

Нов земјотрес во Јапонија, нема информации за штети


Силен земјотрес денеска го погодил североисточниот брег на Јапонија, по што беше издадено и предупредување за можно цунами, а потоа повлечено. Јапонската метеоролошка агенција соопшти дека земјотресот бил со јачини од 6,8 степени, а епицентарот на 20 киломтри од брегот. Нема информации за евентуални нови штети.
XS
SM
MD
LG