Достапни линкови

Израел бомбардира во Појасот Газа


Израелските безбедносни сили патролираат во јужен Израел.
Израелската армија изврши воздушни напади врз Појасот Газа по серијата напади во јужен Израел во кои вооружени напаѓачи убија 8, а ранија повеќе од 25 луѓе. Потврдено е дека израелските сили убиле седуммина од напаѓачите. За нападот се сомничи организација блиска до Хамас.
XS
SM
MD
LG