Достапни линкови

Пакистан- за убиствата во Карачи, виновни банди


Карачи
За последните убиства во пакистанскиот град Карачи се винови членови на банди, соопштија пакистанските власти.
Во последните два дена во Карачи беа убиени 39 луѓе. Вчера беа убиени 17 , луѓе,а денеска уште 22-ца.
Полицијата соопшти дека најголем дел од жртвите биле мачени, а потоа застрелани во главата.
XS
SM
MD
LG