Достапни линкови

Рекордно висока цена на златото на светските берзи


Златото достигна рекордно висока цена на светските пазари, денеска се продава по 1.816 долари за унца. Претходно на 11 август, една унца злато се продаваше за 1.814 долари, по што дојде до пад и се стабилирираше на 1.809 долари за унца. Денешниот раст се должи за обновувањето на сомнежите дека е можна нова рецесија, велат аналитичарите.
XS
SM
MD
LG