Достапни линкови

Израел- нападнати два автобуси во близина на границата со Египет


границата меѓу Египет и Израел
Неколку луѓе се убиени, а има и повредени во најмалку два напади во близина на границата меѓу Израел и Египет, соопшти израелската телевизија.
Најмалку пет луѓе биле повредени кога непознати напаѓачи отвориле оган врз израелски автобус. Израелските медиуми соопштуваат дека неколку мажи го пресретнале автобусот и почнале да пукаат кон него, а потоа побегнале.
Потоа напаѓачите нападнале уште еден автобус недалеку од местото на првиот напад.
И во тој напад биле повредени најмалку 5 луѓе.
XS
SM
MD
LG