Достапни линкови

Бенин го призна Косово


Приштина
Африканската држава Бенин го призна Косово, се наведува во денешното соопштене од кабинетот на првиот заменик премиер на Косово Беџет Пацоли. Бенин е 80 држава која ја призна независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG