Достапни линкови

Турските сили убиле десетина курдски бунтовници


Турски воени авиони нападнале бази на Курдската работничка партија во северен Ирак, при што, како што јавуваат турските медиуми, биле убиени 12 курдски бунтовници. Медиумите прецизираат дека 15 авиони извеле напади врз цели во планинските реони Кандил и Зап, во северниот дел на Ирак. Курдските бунтовници вчера нападнаа воен конвој во југоисточна Турција во кој загинаа загинаа 12 војници.
XS
SM
MD
LG