Достапни линкови

Централна свеченост во Охрид по повод денот на АРМ


Денеска во Охрид ќе се одржи централната свеченост по повод денот на Армијата на Република Македонија. Во рамките на настанот е предвидено и примопредавање на должноста началник на Генералштабот на АРМ: На функцијата е назначен генералот Горанчо Котевски со указ на претседателот Ѓорѓе Иванов. Котески на 46 годишна возраст доаѓа на местото на Генерал Потполковник Мирослав Стојановски, кој заминува од функцијата поради истек на мандатот.
XS
SM
MD
LG