Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Skopje - macedonia - view of the city cetre 24 dec for weather report
Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура се движи од 11 до 19 степени целзиусови, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од 30 до 37 степени. Слично време и во Скопје. Утринската температура се спушти на 18 степени додека дневната температура ќе го достигне максимумот од 34 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG