Достапни линкови

Соренсен на проштална средба кај претседателот Иванов


Петар Соренсен
Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше проштална средба со шефот на Делегацијата на Европската унија во Македонија Петар Соренсен, кој заминува на нова должност во Босна и Херцеговина.
Иванов и Соренсен, како што соопшти Кабинетот на Претседателот, изразија задоволство од интензивната соработка во изминатиот период.
На средбата беа разменети мислења за актуелните состојби во Европската унија, особено за македонското ЕУ интегрирање од аспект на спроведувањето на најзначајните реформи и атмосферата во Унијата
XS
SM
MD
LG