Достапни линкови

Американско-руски воздухопловни воени вежби


Командантот на руските воздушните сили Александар Зелин
Руски и американски пилоти за првпат ќе учествуваат на заеднички вежби, соопшти Командантот на руските воздушните сили Александар Зелин. Заедничките американско-руски вежби ќе се одржи во Русија во 2012 година а потоа и во САД во 2013 година. Зелин не кажа колку авиони ќе учестуваат на вежбите.
XS
SM
MD
LG