Достапни линкови

Поранешниот Претседател Јушченко сведочи на процесот на Тимошенко


Поранешниот украински Претседател Виктор Јушченко денеска сведочи во процесот против бившата премиерка Јулија Тимошенко на која и се суди за потпис на договор со Русија за испорака на гас по повисоки цени.
Според Тимошенко станува збор за политичка одмазда на Претседателот Виктор Јануковиќ.
Тимошенко и Јушченко пак, беа носители на портокаловата револоција но подоцна се разијдоа.
XS
SM
MD
LG