Достапни линкови

Почина премиерот на Крим Васил Џарти


Ukraine -- Vasyl Dzharty, 16Nov2010
Премиерот на Крим Васил Џарти почина во текот на минатата ноќ, изјави неговиот преставник за печат Виолета Лисина.
Причината за смрта не е соопштена.
Тој стана премиер на автономната украинска република Крим во Март 2010 година.
XS
SM
MD
LG