Достапни линкови

„Осамените Волци“ најголема потенцијална терористичка закана


Претседателот на САД Барак Обама изјави дека таканаречените „осамени волци“ се најголема потенцијална терористичка закана.
Тој во интервју за Си Ен Ен посочи на масакрот во Норвешка.
Според Обама, за властите е потешко да ги следат овие осамени терористи кои се водат од идеологија на омразата.
Во Норвешка 32 годишен маж сам уби 77 луѓе.
XS
SM
MD
LG