Достапни линкови

Филип Рикер денеска ќе ја посети Приштина


Заменик помошникот на американскиот државен секретар за Европа и за Евроазија Филип Рикер денеска ќе ја посети Приштина. Како што соопшти амбасадата на САД во Приштина Рикер ќе има средби со премиерот на Косово, заменик премиерот и со министрите но и со претставници на Српската Православна Црква. По средбите предвидено е Рикер да даде изјава за медиумите.
XS
SM
MD
LG