Достапни линкови

Жупанискиот суд ќе одлучува за притворот на Санадер


Истражниот судија на загрепскиот Жупаниски суд ќе одлучува дали да го продолжи притворот за поранешниот хрватски премиер Иво Санадер.Денеска на Санадер му истекува едно месечниот притвор поради истрагата за корупција
XS
SM
MD
LG