Достапни линкови

Американскиот потпретседател Џозеф Бајден во посета на Кина


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден ја почнува посетата на Кина со цел подобрување на меѓудржавните односи по затегнатоста поради фискалните прашања.Загриженоста околу американскиот владин буџетски дефицит се очекува да биде на агендата на разговорите на американскиот потпретседател со кинеските лидери за време на петдневната посета.
XS
SM
MD
LG